Kahvaltılık

Resimler

Malzemeler

1 Su Bardağı  

0.75 Su Bardağı  

1 Adet  

0.5 Çay Kaşığı  

1 Adet  

1 Yemek Kaşığı  

1 Çay Kaşığı  

1 Tatlı Kaşığı  

1 Tutam  

100 Mililitre  

200 Gram  

1 Tatlı Kaşığı  

0.5 Çay Kaşığı  

1 Yemek Kaşığı  

Nasıl Yapılır?


1 Malzemeleri bir kaba alıp karıştırın. Krep tavasını kısık ateşe alın ve tereyağ ile yağlayıp kepçe yardımı ile karışımdan tavaya dökün. Altı kıxarıp üstü göz göz olduğunda ve akmayacak kıvama geldiğinde diğer tarafını da pişirin.

Nasıl Yapılır?


1 Soğanı yarım ay şeklinde doğrayıp zeytinyağı ile kavurun.

2 Yumuşamaya başladığında tuzu, toz şekeri ve karabiberi ekleyip karıştırın. Şeker karamelize olup, soğanlar tamamen yumuşadığında elma sirkesini ekleyin ve yüksek ateşte soğanların rengi kahverengiye dönüp suyu çekilene kadar pişirin.

3 Temizleyip dilimlenen mantarları kekik ve pul biberle birlikte ekleyip karıştırın. Suyunu salıp, tamamen çekene kadar pişirin. Ocaktan almaya yakın susamları ekleyin.

4 İç harç sıcakken bölüştürerek kreplerin ortasına serpiştirin ve krebi zarf şeklinde kapatıp ters çevirin. Afiyet olsun.

Mantarlı krep

kişi

dk

dk

Malzemeler


Krep
- 1 Su Bardağı Süt
- 0.75 Su Bardağı Un
- 1 Adet Yumurta
- 0.5 Çay Kaşığı Tuz

iç harç
- 1 Adet Soğan
- 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağ
- 1 Çay Kaşığı Tuz
- 1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker
- 1 Tutam Karabiber
- 100 Mililitre Elma Sirkesi
- 200 Gram Kültür Mantarı
- 1 Tatlı Kaşığı Kekik
- 0.5 Çay Kaşığı Pul Biber
- 1 Yemek Kaşığı Susam


Adımlar


Krep Yapımı
1.  Malzemeleri bir kaba alıp karıştırın. Krep tavasını kısık ateşe alın ve tereyağ ile yağlayıp kepçe yardımı ile karışımdan tavaya dökün. Altı kıxarıp üstü göz göz olduğunda ve akmayacak kıvama geldiğinde diğer tarafını da pişirin.

iç harç Yapımı
1.  Soğanı yarım ay şeklinde doğrayıp zeytinyağı ile kavurun.
2.  Yumuşamaya başladığında tuzu, toz şekeri ve karabiberi ekleyip karıştırın. Şeker karamelize olup, soğanlar tamamen yumuşadığında elma sirkesini ekleyin ve yüksek ateşte soğanların rengi kahverengiye dönüp suyu çekilene kadar pişirin.
3.  Temizleyip dilimlenen mantarları kekik ve pul biberle birlikte ekleyip karıştırın. Suyunu salıp, tamamen çekene kadar pişirin. Ocaktan almaya yakın susamları ekleyin.
4.  İç harç sıcakken bölüştürerek kreplerin ortasına serpiştirin ve krebi zarf şeklinde kapatıp ters çevirin. Afiyet olsun.