Şerbetli Tatlı

Resimler

Malzemeler

250 Gram  

1 Adet  

2 Yemek Kaşığı  

2 Yemek Kaşığı  

10 Yemek Kaşığı  

12 Yemek Kaşığı  

1 Çay Kaşığı  

3.5 Su Bardağı  

3.5 Su Bardağı  

0.5 Adet  

Nasıl Yapılır?


1 yağ, yumurta, yoğurt ve pudra şekerini yoğurma kabında karıştıralım.

2 irmik, un ve karbonatı ekleyip kolay yuvarlanacak yumuşak bir hamur yapıyoruz. kabartma tozu unutuldu mu diye lütfen aklınızdan geçirmeyin. tarifteee yoook...

3 ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp tepsimize diziyoruz. tepsimize yağ sürmüyoruz. hamurları yuvarladıktan sonra üzerine fındıkları batırıyoruz. 200 derecede kızarana kadar pişiriyoruz. dereceyi son dakikalarda artırabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?


1 şekeri ve suyu ocağa alıp kaynatıyoruz. kaynadığı noktada limonu ekleyip 10 dakika daha kaynatıyoruz kısık ateşte. vee soğumaya bırakıyoruz.

2 fırından çıkardığımız kurabiyeler 1-2 dakika serinledikten sonra şerbetini döküyoruz. ve ismine layık şekerli parelerimize kavuşuyoruz.

3 2 saat oda sıcaklığında dinlendikten sonra servise hazır hale gelir. afiyet olsun.

şekerpare

kişi

dk

dk

Malzemeler


hamur
- 250 Gram Tereyağ ya da Margarin
- 1 Adet Yumurta
- 2 Yemek Kaşığı Yoğurt
- 2 Yemek Kaşığı Pudra Şekeri
- 10 Yemek Kaşığı İrmik
- 12 Yemek Kaşığı Un
- 1 Çay Kaşığı Karbonat

şerbet
- 3.5 Su Bardağı Şeker
- 3.5 Su Bardağı Su
- 0.5 Adet Limon


Adımlar


hamur Yapımı
1.  yağ, yumurta, yoğurt ve pudra şekerini yoğurma kabında karıştıralım.
2.  irmik, un ve karbonatı ekleyip kolay yuvarlanacak yumuşak bir hamur yapıyoruz. kabartma tozu unutuldu mu diye lütfen aklınızdan geçirmeyin. tarifteee yoook...
3.  ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp tepsimize diziyoruz. tepsimize yağ sürmüyoruz. hamurları yuvarladıktan sonra üzerine fındıkları batırıyoruz. 200 derecede kızarana kadar pişiriyoruz. dereceyi son dakikalarda artırabilirsiniz.

şerbet Yapımı
1.  şekeri ve suyu ocağa alıp kaynatıyoruz. kaynadığı noktada limonu ekleyip 10 dakika daha kaynatıyoruz kısık ateşte. vee soğumaya bırakıyoruz.
2.   fırından çıkardığımız kurabiyeler 1-2 dakika serinledikten sonra şerbetini döküyoruz. ve ismine layık şekerli parelerimize kavuşuyoruz.
3.   2 saat oda sıcaklığında dinlendikten sonra servise hazır hale gelir. afiyet olsun.