Kurabiye

Resimler

Malzemeler

1 Paket  

1 Su Bardağı  

0.5 Paket  

1 Paket  

2 Su Bardağı  

1 Su Bardağı  

Nasıl Yapılır?


1 Puding ile sıvıyağı karıştırma kabımızda karıştırıyoruz.

2 Kabartma tozu ve vanilini ekliyoruz.Kontrollü olarak unu da ekleyip yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde ediyoruz.Orta büyüklükte parçalar koparıp elimizde şekillendirerek yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz.

3 Tepsimize dizdiğimiz kurabiyelerimizin üzerine damla çikolataları yerleştirip önceden ısıtılmış 170 derecede fırında kontrollü olarak 10-15 dk pişiriyoruz.Fırından çıkınca soğutup servis tabağımıza alıyoruz.Afiyet olsun ❤️❤️❤️ Şekerini baskın sevenler tarife yarım çay bardağı toz şeker ekleyebilir.Ya da pişen kurabiyelerin üzerine pudra şekeri serperek servis edebilir.

Pudingli-Çikolatalı Pratik Cookies

kişi

dk

dk

Malzemeler


Genel
- 1 Paket Kakaolu toz puding
- 1 Su Bardağı Sıvıyağ
- 0.5 Paket Kabartma Tozu
- 1 Paket Vanilin
- 2 Su Bardağı Un
- 1 Su Bardağı Damla Çikolata


Adımlar


Genel Yapımı
1.  Puding ile sıvıyağı karıştırma kabımızda karıştırıyoruz.
2.  Kabartma tozu ve vanilini ekliyoruz.Kontrollü olarak unu da ekleyip yumuşak ele yapışmayan bir hamur elde ediyoruz.Orta büyüklükte parçalar koparıp elimizde şekillendirerek yağlı kağıt serili tepsiye diziyoruz.
3.  Tepsimize dizdiğimiz kurabiyelerimizin üzerine damla çikolataları yerleştirip önceden ısıtılmış 170 derecede fırında kontrollü olarak 10-15 dk pişiriyoruz.Fırından çıkınca soğutup servis tabağımıza alıyoruz.Afiyet olsun ❤️❤️❤️ Şekerini baskın sevenler tarife yarım çay bardağı toz şeker ekleyebilir.Ya da pişen kurabiyelerin üzerine pudra şekeri serperek servis edebilir.