Meze

Resimler

Malzemeler

5 Adet  

30 Mililitre  

1 Yemek Kaşığı  

2 Su Bardağı  

2 Diş  

1 Tutam  

2 Su Bardağı  

Nasıl Yapılır?


1 Tavada zeytinyağını koyun hafif kızınca rendelenmiş havuçları sotelemeye başlayın. Hafif yumuşayınca ocağı söndürün ve havuçları kenara alın.

2 Yoğurtları bir kaba alın mayonezi de ekleyip çatal yardımıyla çırpın. Rendelenmiş sarımsağı ve tuzu da ekleyip karıştırın. Yoğurdun kıvamı yoğun olursa normal yoğurt veya biraz daha mayonez ekleyebilirsiniz.

3 Havuçları yoğurtlu karışıma alın ve karıştırın. Servis tabağına alın üzerine hafif zeytinyağı gezdirip maydonoz ile süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Havuç Tarator

kişi

-

dk

-

dk

Malzemeler


Genel
- 5 Adet Havuç
- 30 Mililitre Zeytinyağı
- 1 Yemek Kaşığı Mayonez
- 2 Su Bardağı Süzme Yoğurt
- 2 Diş Sarımsak
- 1 Tutam Tuz
- 2 Su Bardağı Yoğurt


Adımlar


Genel Yapımı
1.  Tavada zeytinyağını koyun hafif kızınca rendelenmiş havuçları sotelemeye başlayın. Hafif yumuşayınca ocağı söndürün ve havuçları kenara alın.
2.  Yoğurtları bir kaba alın mayonezi de ekleyip çatal yardımıyla çırpın. Rendelenmiş sarımsağı ve tuzu da ekleyip karıştırın. Yoğurdun kıvamı yoğun olursa normal yoğurt veya biraz daha mayonez ekleyebilirsiniz.
3.  Havuçları yoğurtlu karışıma alın ve karıştırın. Servis tabağına alın üzerine hafif zeytinyağı gezdirip maydonoz ile süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.