Makarna

Resimler

Malzemeler

1 Çay Kaşığı  

0.5 Kg  

4 Çay Kaşığı  

1 Çay Kaşığı  

0.5 Çay Kaşığı  

0.5 Su Bardağı  

3 Diş  

1 Adet  

300 Gram  

2 Adet  

1 Paket   ( )

3 Su Bardağı  

0.25 Su Bardağı  

4 Su Bardağı  

0.5 Su Bardağı  

Nasıl Yapılır?


1 Yağı tavada yüksek ateşte ısıtın ve ardından hindiyi, tuzu, kimyon, kekik, karabiber ve ezilmiş kırmızı biberi ekleyin. Hindiyi baharatlarla birlikte karıştırın ve yaklaşık 5 dakika pişirin.

2 Soğanı, kırmızı dolmalık biberi ve ezilmiş sarımsağı ekleyin ve 5 dakika daha veya hindi kızarana ve sebzeler yumuşayana kadar pişirin.

3 Yeşil biberle, konserve domatesleri, tuz, kimyon, karabiber, pul biberin geri kalanıyla birlikte tavaya veya tencereye ekleyin ve karıştırın.

4 Penne makarnayı ekleyin ve tavuk suyu ekleyin, kaynatın, altını kısın ve ara sıra karıştırarak makarna yumuşayıncaya kadar yaklaşık 8 dakika pişirin.

5 Kremayı karıştırın ve ıspanağı ilave edin ve ıspanak soluncaya kadar pişirin, baharatların tadına bakın ve rendelenmiş peynirle doldurun.

6 Doğranmış kişnişle süsleyin. Afiyet olsun.

Hindili ve Ispanaklı Penne Makarna

kişi

dk

dk

Malzemeler


Genel
- 1 Çay Kaşığı Tuz
- 0.5 Kg Hindi Göğüs
- 4 Çay Kaşığı Kimyon
- 1 Çay Kaşığı Kekik
- 0.5 Çay Kaşığı Karabiber
- 0.5 Su Bardağı kırmızı dolmalık biber
- 3 Diş Sarımsak
- 1 Adet Soğan
- 300 Gram konserve domates
- 2 Adet Yeşil Biber
- 1 Paket Penne Makarna ( )
- 3 Su Bardağı Tavuk Suyu
- 0.25 Su Bardağı Krema
- 4 Su Bardağı baby ıspanak
- 0.5 Su Bardağı Kaşar Peyniri


Adımlar


Genel Yapımı
1.  Yağı tavada yüksek ateşte ısıtın ve ardından hindiyi, tuzu, kimyon, kekik, karabiber ve ezilmiş kırmızı biberi ekleyin. Hindiyi baharatlarla birlikte karıştırın ve yaklaşık 5 dakika pişirin.
2.  Soğanı, kırmızı dolmalık biberi ve ezilmiş sarımsağı ekleyin ve 5 dakika daha veya hindi kızarana ve sebzeler yumuşayana kadar pişirin.
3.  Yeşil biberle, konserve domatesleri, tuz, kimyon, karabiber, pul biberin geri kalanıyla birlikte tavaya veya tencereye ekleyin ve karıştırın.
4.  Penne makarnayı ekleyin ve tavuk suyu ekleyin, kaynatın, altını kısın ve ara sıra karıştırarak makarna yumuşayıncaya kadar yaklaşık 8 dakika pişirin.
5.  Kremayı karıştırın ve ıspanağı ilave edin ve ıspanak soluncaya kadar pişirin, baharatların tadına bakın ve rendelenmiş peynirle doldurun.
6.  Doğranmış kişnişle süsleyin. Afiyet olsun.